Zaburzenia miesiączkowania- objawy, przyczyny, wskazówki dietetyczne

Kobiety w wieku rozrodczym regularnie co miesiąc miesiączkują, co określane jest jako cykl menstruacyjny. Powoduje to oczyszczenie organizmu z krwi i toksyn. Jednak zdarza się, że pewne czynniki zaburzają ten cykl i doprowadzają do nieregularnych miesiączek lub braku miesiączki.

Objawy

Kobiety z nieregularnymi miesiączkami skarżą się na:

obniżony nastrój i poziom energii, zmniejszenie aktywności seksualnej, napady apetytu, zatrzymanie wody w organizmie, tkliwość piersi, nocne poty, zmęczenie. Inne objawy to zbyt obfite lub skąpe miesiączki, nieprzyjemny zapach krwi menstruacyjnej, wydzielina z pochwy, silny ból i kurcze.

Niektóre z kobiet także odczuwają zespół napięcia przedmiesiączkowego, który powoduje nieprzyjemne i uciążliwe zmiany na dzień do trzech dni przed miesiączką. Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego to wahania nastroju, łagodna depresja i problemy z koncentracją.

Przyczyny

Otyłość, restrykcyjne diety, stres, pigułki antykoncepcyjne, zaburzenia hormonalne, problemy ze strony układu rozrodczego. Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest związany z zaburzeniami gruczołów wydzielania wewnętrznego i zaburzeniami wydzielania neuroprzekaźników w mózgu. Tak więc wysoki poziom cukru, depresja i niski poziom endorfin są uważane za niektóre z przyczyn.

Zapobieganie

Unikaj nadwagi i restrykcyjnych diet, które doprowadzają do wielu niedoborów składników odżywczych. Staraj się być zawsze w dobrym nastroju, w tym celu pomocne będą techniki radzenia sobie ze stresem i depresją. Stosować można także ćwiczenia oddechowe. Unikaj alkoholu i papierosów. Kontroluj poziom cukru we krwi i ogranicz spożycie rafinowanego cukru. Wysypiaj się.

W medycynie chińskiej zaburzenia miesiączkowania są przypisywane problemom z krwią i układem krwionośnym. Ponieważ miesiączkowanie jest związane z krwią, stan krwi i układu krwionośnego ma bezpośredni wpływ na cykl menstruacyjny. Medycyna chińska postrzega krew jako najważniejszą energię życiową dla kobiety. Z tego powodu wszystkie tradycyjne metody leczenia dolegliwości menstruacyjnych sprowadzają się do naprawienia krwi i układu krążenia.

 Ściskam!:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.