Proste triki, które przyniosą szybką ulgę, gdy boli Cię głowa. Czy aby na pewno nie jesteś odwodniony?

Ból głowy łapie najczęściej wtedy, gdy najmniej się go spodziewasz. Typowe wyzwalacze bólu głowy to oczywiście stres, nerwy, nie wysypianie się, nadmierna ilość alkoholu, papierosów, a także odwodnienie! Zastosuj się do poniższych wskazówek, dzięki którym głowa przestanie świrować i wróci do normy, a stosując regularnie zapomnisz w ogóle o bólu głowy.

Unikaj pokarmów, na które jesteś uczulony, a także tych o których nie wiesz, że jesteś na nie uczulony… w którymś z poprzednich wpisów wspominałam o symptomach, które wysyła Twój organizm, gdy potrzebuje detoksu KLIK przytaczam go, ponieważ ból głowy także możemy zaliczyć do takich symptomów, choć mogłoby się wydawać inaczej. Gluten i nabiał szczególnie często uczulają, chociaż możesz myśleć, że Ciebie to akurat nie dotyczy. Miewasz częste bóle głowy? Wyeliminuj z diety owe składniki uczulające na kilka tygodni i po tym czasie oceń swój stan zdrowia. Odczułeś różnice? No właśnie..

Popijaj sobie w ciągu dnia ziołowe i zielone herbaty, dodaj do nich imbir, który posiada niezły potencjał w leczeniu bólu głowy, a przyjemność podczas wolnego spożywania ulubionej, ciepłej herbatki może być dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby się rozluźnić.

Bądź nawodniony! To ogromnie istotnie. Odwodnienie to najczęstsza przyczyna bólu głowy. Zdarza się, że zwykła szklanka wody przynosi ulgę. Noś ze sobą butelkę dobrej wody i nie zapominaj o jej spożywaniu. Wprowadź do diety nieco zdrowej soli: himalajskiej, kłodawskiej. Mówi się, że sól „zatrzymuje wodę w organizmie” i w tym przypadku to bardzo dobrze, nie sądzisz? Dlaczego akurat jakaś himalajska czy kłodawska, a nie zwykła sól z solniczki? Ponieważ owe sole zawierają w sobie bogactwo minerałów, a sól oczyszczona.. no cóż.. o soli można pisać bardzo dużo, zatem zostawię temat na osobny wpis, a Ty dobry człowieku wprowadź do diety tę dobrą sól- Twój organizm Ci za to podziękuje.

Niedobór witaminy B2– ryboflawiny może być także przyczyną bólów głowy. Jej źródłem są podroby mięsne, jajka, banany, szpinak, brokuły, kasza gryczana, korzeń pietruszki, orzechy laskowe, ryby. Wprowadź owe produkty do swojego jadłospisu.

Ruszaj się. W miarę możliwości na świeżym powietrzu. Dotlenisz ciało, a zmęczenie fizyczne pozwoli zapomnieć o problemach dnia codziennego. Rozładujesz napięcie zgromadzone w Twoim organizmie i odstresujesz się. To na prawdę działa.

Wysypiaj się oraz unikaj stresu i nerwów. Wiem, że to trudne. Ale da się. Znajdź coś co się rozluźnia i zacznij to robić. Bieganie, masaż, medytacja, joga, ćwiczenia oddechowe, sprzątanie, przygotowywanie zdrowych posiłków..? Szukajcie, a znajdziecie.

Kąpiel magnezowa- ooo taaaak! Do wanny pełnej gorącej wody wsyp szklankę soli epsom- siarczanu magnezu lub chlorku magnezu i kilka kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu. Taka kąpiel z pewnością dobrze Ci zrobi, wyluzujesz się, a magnez również bywa skuteczny w walce z bólem głowy.

Dodatkowo: Spróbuj w ciągu dnia uciąć sobie drzemkę, aby sprawdzić czy ból głowy jest spowodowany brakiem snu lub stresem. Zamknij oczy, aby sprawdzić, czy światło nie powoduje bólu. Masuj grzbiet szyi, płatki nosa lub uszy, aby sprawdzić czy u Ciebie załagodzi to ból głowy. Gdy znajdziesz coś, co pomaga, szybko i skutecznie uda Ci się pokonać ból.

Ściskam!:)

Źródełko: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.