Detoks organizmu- 10 sygnałów, które wysyła Twoje ciało, gdy błaga o oczyszczenie

Często ludzie, którzy cierpią między innymi na chroniczne zmęczenie twierdzą, że tak musi być, ponieważ dużo pracują, starzeją się i po prostu akceptują ten stan. Ale to wcale nie jest prawdą! Wiele symptomów, które codziennie odczuwasz można w prostu sposób wyeliminować stosując detoks organizmu. A odtruwanie to nie tylko utrata masa ciała w przypadku nadwagi i lepsze trawienie. Twoje ciało woła o pomoc, więc pomóż mu i daj mu to czego potrzebuje.

Oto symptomy, które świadczą o tym, że Twój organizm woła do Ciebie i błaga o detoks:

1. Problemy ze snem
Wiele pokarmów i napojów wpływa na jakość naszego snu. Czy zdarza Ci się, że śpiąc nawet po 8 godzin lub dłużej budzisz się zmęczony? Lub w ogóle nie możesz zasnąć mimo wielkiego zmęczenia? Napoje takie jak alkohol lub zawierające kofeinę oraz pokarmy, na które jesteś uczulony mogą przerywać cykl snu. Wprowadzenie diety eliminacyjnej i detoks organizmu mogą w skuteczny sposób pomóc na problemy ze snem i zmęczeniem.

2. „Zamglony umysł” i problemy z koncentracją
Alergie pokarmowe mogą ukazywać się na wiele różnych, nawet nietypowych sposobów. Miewasz „zamglony umysł”, nie pamiętasz gdzie chwilę temu zostawiłeś klucze, bądź myślisz o czymś po czym zapominasz co miałeś zrobić? Mgła w Twoim umyśle i problemy z koncentracją mogą być spowodowane wrażliwością na gluten lub inne pokarmy, na alkohol, kofeinę i rafinowane cukry.

3. Nieświeży oddech
Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej bardzo często bywa powodem dysbiozy- braku równowagi między dobrymi i złymi bakteriami w jelitach, a także drożdżami i Candidą w jelitach. Ustalenie, co dzieje się w Twoich jelitach jest pierwszym krokiem do przywrócenia równowagi.

4. Problemy z cerą, trądzik.
Jesteś tym co jesz, a właściwie jesteś tym co przyswajasz. Dieta pełna przetworzonej żywności, nabiału, cukru i pokarmów, na które jesteś uczulony sprawia, że Twoja cera wygląda na zmęczoną, traci blask, jest matowa i pełna niespodzianek- krost, pryszczy, czerwonych plamek.

5. Bóle stawów
Zła dieta prowadzi do stanów zapalnych w organizmie, które obajwiają się np. bólem stawów. Usunięcie pokarmów, które wywołują stany zapalne, jak np. oczyszczona mąka, cukier oraz zwiększenie podaży białka, tłuszczy, witamin i minerałów w skuteczny sposób pozwoli Ci pozbyć się uporczywych stanów zapalnych.

6. Przewlekle chore zatoki
Pokarmy, na które jesteś uczulony prowadzą do problemów z zatokami, katarem. Wyeliminuj z diety w pierwszej kolejności nabiał, gluten i cukier, a powinieneś odczuć szybką poprawę.

7. Problemy hormonalne
Przetworzona żywność, biała mąka, cukier i pokarmy, które Cię uczulają prowadzą do zaburzeń hormonalnych. Nie bagatelizuj problemu i zadbaj o swój jadłospis.

8. Uzależnienie od czekolady i/lub kawy
Nie potrafisz obejść się bez wyżej wymienionych produktów? Jesteś uzależniony od cukru i kofeiny? Najlepszym sposobem, aby pokonać uzależnienie jest po prostu nie dostarczanie tych produktów i zastosowanie detoksu, który oczyści Twój organizm i przywróci siły witalne, przez co organizm przestanie się domagać sztucznej energii pozyskiwanej właśnie z owych produktów.

9. Ciągłe zmęczenie
Przetworzona żywność sieje spustoszenie w organiźmie i wymaga od niego ogromnego nakładu energii potrzebnej do strawienia tego syfu. Jak więc masz mieć siłę na cokolwiek innego skoro całymi dniami wrzucasz w siebie oczyszczone, pozbawione jakichkolwiek składników odżywczych jedzenie? Zacznij się ODŻYWIAĆ, a szybko wróci energia i chęć do działania.

10. Częste przeziębienia
To nie tylko niedobór witaminy C. Za układ odpornościowy w wielkim stopniu odpowiadają jelita. Jeśli są zasyfione to sorry człowieku, nie będziesz czuł się dobrze. Zadbaj o nie, a szybko przestaniesz łapać infekcje.

Detoks zresetuje Twój organizm, pomoże Ci porzucić śmieciowe jedzenie, gdyż odżywione ciało nie potrzebuje spożywać syfu. Dobry detoks objawia się wyrzuceniem z diety pokarmów, które nie są dla Ciebie dobre, a wprowadzeniu tych, które dostarczą wszystkich niezbędnych składników. Jedząc zdrowo pozwalasz systemowi trawiennemu na pozbycie się toksyn. Słuchaj swojego ciała i nie bagatelizuj sygnałów wysyłanych przez organizm.

Ściskam!:)

Źródełko: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.