5 produktów, które powinnaś wykluczyć ze swojej diety, jeśli pragniesz zajść w ciążę, a ciągle się nie udaje

Kochana! Jeśli bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę- ten wpis jest dla Ciebie. Istnieje wiele powodów tego stanu: dieta, styl życia, problemy hormonalne, słaba zawartość składników odżywczych, słaba detoksykacja, genetyka, problemy medyczne, stres… Warto przyjrzeć się właśnie swojej diecie, gdyż ma ona ogromny wpływ na płodność. Istnieją pokarmy, które kobiety spożywają, nieświadome, że wpływają one na problemy z poczęciem.

Wyeliminuj zatem ze swojego jadłospisu te produkty:

Kurkumę- jako dodatkowy suplement

Choć jest to super zdrowy, bogaty odżywczo, przeciwzapalny, przeciwnowotworowy składnik, nie powinnaś przyjmować dodatkowych suplementów kurkumy podczas próby poczęcia. Używanie jej jako przyprawy w codziennych potrawach jest ok, natomiast przy wysokich dawkach może działać jak doustny środek antykoncepcyjny.

Stewia

Mimo, że jest to tylko substytut cukru, nie przyjmuj jej w tym okresie, ponieważ w badaniach na szczurach stewia zmniejszała płodność u samców i działała jako środek antykoncepcyjny u samic.

Alkohol

Nadmierne jego spożycie wypłukuje składniki odżywcze z organizmu, między innymi witaminy z grupy B, co jest kluczowe dla rozwoju płodu. Picie dużych ilości alkoholu zaburza cykl miesiączkowy, zakłóca owulację, wpływa na zakwaszenie ciała, w tym także śluzu szyjki macicy, co zmniejsza szansę przetrwania w nim plemników.

Mleko krowie

Na jego temat krąży sporo sprzecznych opinii, ale jest to temat rzeka, więc teraz tylko krótko: mleko zawiera dużo estrogenów i innych hormonów, które przyczyniają się do bezpłodności.

Cukier

Przyczynia się do zaburzeń hormonalnych, PCOS- zespołu policystycznych jajników i cukrzycy oraz zakwaszenia organizmu, o czym czytałaś wyżej- patrz: alkohol.

No kochana, zadbaj o siebie i do dzieła.. trzymam kciuki!

Ściskam!:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.