10 sposobów na przezwyciężenie zazdrości

Niezależnie od źródła zazdrości- nie jest ona dobrym towarzyszem. Zazdrość może nie tylko osłabiać Twoje relacje z innymi, ale może również spowodować poważne spustoszenie w Twoim zdrowiu. Według wielu uznanych terapeutów emocje, takie jak gniew, zazdrość, nienawiść i uraza wytwarzają substancję chemiczną bardzo podobną do arsenu. Krótko mówiąc- negatywne emocje są trujące i sieją spustoszenie nie tylko w Twojej głowie, ale także w organizmie.

Trzymanie się zazdrości nie jest warte niewydolności serca i braku apetytu oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Poprzez bardziej świadome radzenie sobie z emocjami, możesz pracować na tym, aby przezwyciężyć zazdrość i wkroczyć w bardziej uzdolnionego, niesamowitego Ciebie. Oto jak:

Pokochaj siebie

Jeśli nie kochasz siebie, nie pokochasz także nikogo innego. Pielęgnuj swój umysł i ciało. Joga, medytacja, bieganie, czyste jedzenie, spacery po lesie, kąpiele aromatyczne, obcowanie z naturą- to wszystko sprawia, że czujesz się szczęśliwszy, uziemiony i bezpieczny. Twoje wibracje wzrastają. Wzrasta zatem Twoja pewność siebie. Natomiast zachowania autodestrukcyjne, takie jak upijanie się lub spędzanie czasu z osobami negatywnymi, nie powinny być brane pod uwagę. Rób to, co na prawdę Cię karmi, a poczujesz się zbyt szczęśliwy, by nienawidzić kogoś innego.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Eksperci są zgodni, że jesteś przeciętnie pięcioma osobami, z którymi spędzasz najwięcej czasu, więc jeśli nie jesteś zadowolony z jakiejkolwiek części swojego życia, czas przyjrzeć się bliżej kręgom społecznym. Bądźmy szczerzy: ilu jest pozytywnych, afirmujących życie osób, które nie chcą niczego więcej niż zobaczyć, jak osiągasz swój największy potencjał? Ilu jest chronicznie nieszczęśliwych, plotkujących, nienawidzących? Jeśli znajdziesz się w otoczeniu negatywnych osób, czas odświeżyć swój krąg znajomych. Nie pozwól, aby ich negatywna energia obniżała Twoje wibracje.

Bądź wdzięczny

Ćwiczenie wdzięczności ułatwia skupienie się na tym, co masz, zamiast na tym, czego Ci brakuje, bądź czego nie robisz. Może to brzmi śmiesznie, ale wdzięczność to pozytywna i bardzo energetyczna emocja. Pielęgnuj ją. To ważne, by każdego dnia, znaleźć przynajmniej kilka powodów do okazania wdzięczności. Dodatkowym energetycznym i pozytywnym bonusem będzie, gdy znajdziesz w sobie rzeczy/cechy, które doceniasz. Za nie także bądź wdzięczny.

Przestań porównywać się z innymi

Żyjemy na planecie z ponad 7 miliardami innych ludzi, więc statystycznie, prawdopodobnie zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy, chudszy, bogatszy, bardziej bystry, bardziej opanowany, czy cokolwiek innego… Ale ten ktoś może tak po prostu wyglądać z zewnątrz. Życie nikogo nie jest doskonałe, jak mogłoby się wydawać na powierzchni, lub na facebooku. Za kulisami ich życie może być totalnym bałaganem, więc dlaczego porównujesz swoje wnętrze z cudzymi zewnętrznymi cechami?

Ćwicz odłączenie

Nie ma nic złego w posiadaniu pragnień, ale przywiązanie do nich może stwarzać cierpienie. Niezdrowe przywiązania do ludzi, miejsc i rzeczy powodują, że żyjemy w stałym stanie fałszywej kontroli i obawiamy się, że możemy stracić obiekt naszego pragnienia. Stwarza to doskonałą pożywkę dla zazdrosnych myśli i zachowań. Poprzez swobodne poruszanie się w życiu, oderwanie od wyniku naszych działań, pozostajemy wolni, nieskrępowani i spokojni.

Medytuj

Wchodząc do swojego środa, nawet przez krótką codzienną praktykę medytacji, pomożesz sobie „ogarnąć” swoje głębsze problemy, które leżą Ci na sercu. Koncentrując się na swoim duchu- odwiecznej części Ciebie, która przekracza osobowość, powodzenie, zewnętrzny sukces i porażki- uzyskasz zewnętrzną kontrolę.

Zacznij żyć własnym życiem

Ponoć każdy z nas jest postawiony na Ziemi, aby wypełnić specjalny cel, mniejszy lub większy, jakiś, jaki jest nam przepisany. Niektórzy nazywają to darem od Boga, gdyż wraz z danym nam celem posiadamy umiejętności do jego realizacji. Jeśli nie znasz swojego celu i nie jesteś skłonny do jego poznania, może to być dla Ciebie emocjonalnie osłabiające i prawdopodobnie ktoś inny spełnia właśnie ten cel zamiast Ciebie. Podejmij jakiekolwiek kroki we właściwym kierunku, a wkrótce okaże się, że jesteś zbyt zajęty realizując swoje pasje, talenty, umiejętności i zainteresowania, aby zakrzątać sobie głowę zazdrością o sukcesy innych.

Przestań nienawidzić, zacznij kochać

Ilekroć spotykasz kogoś z błogosławieństwami, które chciałbyś posiadać, przestań nienawidzić, pogratuluj! Powiedz komuś, dlaczego go podziwiasz. To Twoje ego, nie Twoje boskie Ja, chce powstrzymać Cię przed powiedzeniem komuś czegoś miłego. Schowaj swoje ego. Zacznij kochać ludzi zamiast ich nienawidzić. To pozwoli Ci wzrastać i uwolni energię potrzebną do tworzenia wspaniałych rzeczy w Twoim życiu.

Zdyscyplinuj się

Jako niemowlęta uczono nas, że świat kręci się wokół nas: wszystko, co musimy zrobić, to skrzywić się i płakać, a nasze potrzeby zostaną zaspokojone bez konieczności podnoszenia palca. Podczas, gdy ten światopogląd działa cudo w okresie wczesnego dzieciństwa, bywa katastrofalny w okresie dorosłości. Jeśli czegoś chcesz, zechciej poświęcić się, zdyscyplinować i ciężko pracować, aby zdobyć upragniony cel, inaczej nieuchronnie będziesz żałował kogoś, komu się to udało. Za każdą zazdrosną osobą, stoi ktoś, kto jest zły na siebie za to, że nie zasługuje na to, by odnieść osobisty sukces. Przestań zatem zazdrościć, a zrób krok, by osiągnąć to, czego potrzebujesz.

Bądź autentyczny

Bycie fałszywym jest pewnym znakiem, że możesz tłumić swoje najlepsze Ja, które może wywołać pragnienie powstrzymania sukcesu innych, pewności siebie i szczęścia. Stając się bardziej świadomym swoich autentycznych myśli, uczuć i postaw w danym momencie, a także dając sobie pozwolenie na uczciwe wyrażanie ich, uwolnisz się, pozwalając swojemu światu zaświecić.

<3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.